نمایشگاه نقاشی هنرجویان نوشین نفیسی “من، مادرم، نوه هایم”
۲۲ آذر ماه ۱۳۹۸ تا ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۸
نمایشگاه های گذشته نمایشگاه های جاری نمایشگاه های آینده
درباره این نمایشگاه

“رنگین کمان سپید” به عنوان اولین مرکز روزانه آموزشی ویژه 55 سال به بالا در بهمن 1380 شکل گرفت و از سال 1385 تاکنون با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور به فعالیت خود ادامه داده است. در سال 1390 موفق به اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت ISO  9001/2008   گشته است. در سال 1391 جایزه نهاد مروج علم از انجمن ترویج علم ایران را دریافت کرد و در سال 1394 در دومین دوره تقدیر از افراد و گروههای ترویج کتابخوانی به دریافت جایزه نائل گشت. در اسفندماه 1396 گروه تئاتر مرکز توانست با بازی زیبای اعضای مرکز در جشنواره تئاتر معلولان و سالمندان آفتاب چندین جایزه نصیب خود نماید.

ایجاد نگرش مثبت نسبت به دوران سالمندی، شناخت ویژگی‌های این سن و  توانمند شدن میانسالان و سالمندان از اهم اهداف این مرکز می باشد. تقویت ارتباط بین نسل‌ها خصوصا مادربزرگ/ پدربزرگ با نوه ،یکی دیگر از اهداف مرکز است.

برگزاری کلاس هایی که بنا بر نیاز و توانایی سالمندان و به منظور توانمند ساختن و سلامت روان آنها طراحی شده، از کارهای اجرایی مرکز می باشد. به طور مثال کلاس‌های زبان، کامپیوتر، یوگا ، نقاشی، ادبیات و …تورهای گردشگری و گردهمایی ماهانه. همچنین برگزاری مراسم و جشنها به مناسبت‌های مختلف که خود سالمندان برگزارکنندگان آن هستند از دیگر فعالیت‌های مرکز می باشد.

به­ طورکلی مرکز توانسته در این مدت نقطه امیدی برای میان­ سالان و سالمندان باشد. بسیاری از آنها اگر به این فعالیت­ ها نپرداخته­ بودند اکنون یا گوشه­ نشین خانه بودند یا در سراهای سالمندان شبانه ­روزی نگهداری می­ شدند. در حالیکه اکنون توانسته ­اند نه تنها با دوستانی هم­سن و سال خودشان ارتباط پیدا کنند و برنامه­ های تفریحی و فرهنگی داشته باشند، بلکه در مرکز به فعالیت­های مورد علاقه شان می پردازند و بنابراین یک سالمندی پویا، سالم و فعال را سپری می ­کنند.

مجموعه آثار این نمایشگاه از فعالیت‌های هنری هنرجویان کلاس نقاشی این مرکز زیر نظر نوشین نفیسی می­ باشد.

هنرمند [هنرمندان]
منتخب آثار این نمایشگاه
طلعت علوی – اثر شماره 01
نفیسه نفیسی – اثر شماره 01
بتول نیکفر – اثر شماره 01
پروانه ریاحی – اثر شماره 01
عزت السادات رضوی – اثر شماره 01
رضوان اره کش – اثر شماره 01
آلبوم تصاویر این نمایشگاه